1. Co mają wspólnego otwarta komunikacja i plakat online?
Otwartą komunikację wykorzystuje się w sytuacji spotkania i interakcji opartej na dialogu. Może przyjąć bardzo różnorodne formy, takie jak rozmowa, dyskusja, ale również komunikacja za pomocą systemów informatycznych (np. plakat online).
Co łączy te wszystkie formy? Najważniejszą kwestią jest tutaj podejście uczestników do zapoznania się i wysłuchania tego co ma do powiedzenia druga strona, w zaistniałej sytuacji dialogu!
Jedną z ciekawszych form otwartej komunikacji jest sesja posterowa. Czym dokładnie jest i na czym polega? Już wyjaśniam! Sesja posterowa może stanowić punkt harmonogramu zjazdu, sympozjum, konferencji czy webinarium. Sesje posterowe odbywają się podczas wydarzeń stacjonarnych oraz online. Uczestnicy prezentują przygotowane wcześniej postery (plakaty), które mają charakter tematyczny – dotyczą określonych zagadnień.
Autorzy posterów przedstawiają swoje plakaty i odpowiadają na ewentualne pytania oraz prowadzą dyskusje na temat prezentowanych treści. Dzięki temu możliwa jest swobodna wymiana poglądów i spostrzeżeń. Autorzy mają możliwość prezentacji swojej wiedzy oraz poglądów czy przemyśleń za pomocą grafiki, animacji czy video.
Jest to innowacyjna i bardzo ciekawa forma zachęcająca do dalszej rozmowy na określony temat. Na wielu konferencjach można również spotkać się z konkursami na najlepszy plakat w sesji posterowej! To świetny sposób na wyróżnienie najbardziej inspirujących propozycji!
2. Te narzędzia pomogą Ci stworzyć plakat online
Do stworzenia grafik na plakaty nie potrzebujesz biegłej znajomości programów graficznych, wystarczy zapał oraz wsparcie takich narzędzi jak przykładowo Canva, która oferuje gotowe szablony i całą masę inspiracji. Obok tekstów i grafik w plakatach możesz wykorzystać animacje, muzyke, czy video.
3. Zastanawiasz się jak zrealizować sesję posterową w trakcie konferencji online?
Przedstawię Ci ten proces krok po kroku! Wymaga on przemyślenia i wcześniejszej organizacji, ale efekty są zdecydowanie warte wysiłku!
Otrzymane od prelegentów plakaty umieść na stronie konferencji – tak, aby uczestnicy mogli się z nimi wcześniej zapoznać i przygotować pytania do sesji.
Pod każdym plakatem dodaj formularz do zadawania pytań – które trafią do autora.
Sesję posterową możesz zorganizować w jednym wirtualnym pokoju, lub podzielić ją na kilka, a nawet kilkanaście wirtualnych pokoi, w których dyskutowane będą poszczególne postery. Wszystko zależy od wielkości konferencji, którą organizujesz.
Jak zaplanować głosowanie na najlepszy plakat? Możesz rozwiązać tę kwestię na kilka Sposobów:
- w wirtualnych pokojach. W przypadku takiego rozwiązania dobrze sprawdzi się ankieta dostępna w większości programów do prowadzenia webinarów i konferencji.
- na stronie konferencji, gdzie pod każdym plakatem zostanie umieszczona możliwość zagłosowania, np. poprzez przydzielenie oceny
Co potrzebujesz, aby zorganizować sesję posterową podczas wydarzenia online? Zacznij od planu od którego przejdziesz do organizacji i działania. Nie zapomnij o narzędziach cyfrowych, które ułatwią Ci pracę Zacznij od Canvy lub Glogster, które pomogą Ci oraz innym autorom stworzyć wyjątkowe plakaty.
Nie zwlekaj, zapytaj nas o wycenę Twojej konferencji online z sesją posterową!