[Post został zaktualizowany 23.02.2020]
Osoby rozpoczynające swoją przygodę z webinarami najczęściej poszukują rozwiązań w jak najmniejszym stopniu obciążających ich budżet. Obecnie niemalże wszystkie programy do webinarów posiadają bezpłatną wersję. Zazwyczaj korzystanie z niej jest ograniczone czasowo do 30 dni.
Jednak jest kilka zupełnie darmowych programów. W tym poście przedstawiamy kilka z nich.
Są to programy udostępniane przez renomowanych producentów, co jest niezmiernie ważne dla np. bezpieczeństwa danych osobowych uczestników.
[hr style=”3″ margin=”40px 0px 40px 0px”]
LiveWebinar
Program do webinarów polskiego producenta oferuje bezpłatny pokój webinarowy dla 5 osób. Inne ograniczenia tego pokoju:
- do 2 godzin nagrań
- brak możliwości odtwarzania filmów z YouTube i Vimeo
Poza tym pokój w wersji bezpłatnej daje ci możliwość prezentowania prezentacji, dzielenia ekranu a także używania ankiet i testów
Tu link do założenia >> (otwiera się na nowej zakładce)”>konta w LiveWebinar >>>
[hr style=”3″ margin=”40px 0px 40px 0px”]
LiveStorm
Ten producent ogranicza swą bezpłatną licencję do spotkań dla 4 osób, które może trwać maksymalnie 20 min, na liście osób zarejestrowanych może być maksymalne 20 osób.
Wszystkie funkcje wirtualnego pokoju są dostępne.
Tu link do założenia konta w LiveStorm >>>
Poznaj wszystkie możliwości LiveStorm[hr style=”3″ margin=”40px 0px 40px 0px”]
Expertise.tv
Expertise.tv to program do webinarów działający w HTML5. Wyróżnikiem tego programu jest możliwość budowania społeczności oraz sprzedaży produktów online, choć te ostanie nie do końca są dostosowane do lokalnych rynków.
Expertise.tv jest dostępny w kilku wersjach. Co ciekawe z programu można też korzystać z bezpłatnej oferty bez limitu czasowego: Free Forever, która obejmuje m.in.:
- nielimitowaną ilość webinrów,
- nielimitowaną ilość uczestników,
- import oraz eksport list mailingowych …
Tu założysz darmowe konto >>> (otwiera się na nowej zakładce)”>(zjedź na dół strony, tam gdzie tabela z informacjami o bezpłatnym planie) >>>>
Poznaj wszystkie możliwości Expertise.tv[hr style=”3″ margin=”40px 0px 40px 0px”]
Hangout
W tym rozwiązaniu zaprosić 10 prelegentów lub / i uczestników do pokoju webinarowego oraz nieograniczoną ilość osób obserwujących spotkanie. Warto dodać, że osoby obserwujące spotkanie nie muszą tworzyć kont. W tym rozwiązaniu mamy dostęp do standardowych funkcji, takich jak pokazywanie na żywo prelegenta, dzielenie ekranu, przesyłanie plików oraz czat. Ciekawą opcją jest również możliwość przesyłania pytań do prowadzącego jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Platforma dostępna jest w języku polskim.
Poznaj wszystkie możliwości Hangout[hr style=”3″ margin=”40px 0px 40px 0px”]
Zoom
Zoom to anglojęzyczna platforma umożliwiająca darmowe spotkania dla nawet 50 osób. Wersja darmowa ma dwa ważne ograniczenia – spotkanie może trwać do 40 min oraz nie działa większość opcji zaawansowanych. Aby wziąć udział w evencie (zarówno jako organizator, jak i uczestnik) trzeba zainstalować aplikację dekstopową lub mobilną. Spotkanie może być prowadzone z włączonym lub wyłączonym wideo. Prezentacja jest pokazywana przez dzielenie ekranu. Do dyspozycji jest też czat. W tym programie gospodarz spotkania ma możliwość udzielenia głosu swoim uczestnikom.
Tu założysz bezpłatne >> (otwiera się na nowej zakładce)”>konto w Zoom >>>
Poznaj wszystkie możliwości Zoom[hr style=”3″ margin=”40px 0px 40px 0px”]
Webex Meetings
To z kolei narzędzie przeznaczone do spotkań grup roboczych. W wersji darmowej mogą wziąć udział maksymalnie 50 osób. Maksymalny czas trwania spotkania – 40 minut.
Program umożliwia dzielenie ekranu oraz przesyłanie dokumentów do uczestników. Można też pokazywać prezentację lub film załadowany na serwer oraz używać białej tablicy.
Tu założysz >> (otwiera się na nowej zakładce)”>konto w Webex Meetings >>>
Poznaj wszystkie możliwości Webex Meetings[hr style=”3″ margin=”40px 0px 40px 0px”]
I co tu wybrać? Każdy z tych programów, szczególnie z wersji darmowej, daje nieco inne możliwości. Warto przed dokonaniem ostatecznego wyboru przetestować kilka rozwiązań.
Chcesz poznać trendy w programach do webinarów? Przeczytaj nasz nowy post na blogu.