Dawno się zabierałam za ten post, więć może dla części z was te informacje nie będą newsem …

1. Jeśli byłaś / byłeś fanem bloga o e-learningu, który prowadził Marek Hyla i żal Ci, że blog już nie istnieje, to mam dobrą wiadomość. Marek wrócił jako współautor bloga “HR ma znaczenie”.

Tematy jego postów związane są z uczeniem się, szkoleniami i HR.

Oto klika przykładów ostatnich postów:

  • Przełomowe technologie a HR – tu Marek pisze o tym co z dużym prawdopodobieństwem zmieni świat, na którym żyjemy. Omawia rolę: technologii mobilnych, automatyzację pracy opartej na wiedzy i internet rzeczy.

Na blogu spotkasz także Michała Zaborka dyrektora ds. rozwoju w House of Skills a także Pawła Wydymusa.

2. Drugi blog, które chcę zarekomendować należy do Rafała Szewczaka, certyfikowanego coacha i współwłaściciela Grupy SET, firmy znanej ze szkoleń dla trenerów i coachów biznesu (typu train the trainer). Blog nosi tytuł Educoaching i znajdziecie tu treści dotyczące coachingu.

Rafała poznałam jako fana technologii i włączania jej w proces zarządzania firmą (także małą firmą) oraz w proces szkolenia. Z tej pasji powstał drugi blog Edufirma. Blog na razie czeka na “lepsze czasy” – ostatni wpis jest z marca, ale jak zapowiada Rafał … będzie się działo.

Tymczasem właśnie z tego bloga polecam wpis 10 sposobów na obniżenie kosztów uruchomienia firmy, w którym Rafał podpowiada jak zrobić bezpłatną stronę www, czy warto mieć biuro w domu czy wynajmować, itd.