To już trzeci i ostatni post na podstawie badania MMB Learning Delphi.
Tu link do pierwszego o najpopularniejszych narzędziach elearningowych w Niemczech oraz do drugiego o narzędziach pozwalających zarobić najwięcej i mobile learningu.

Jakie targi i konferencje o elearningu polecają niemieckojęzyczni eksperci?

Przede wszystkim Learntec w Karsruhe – 82% ekspertów twierdzi, że mają one potencjał. Na tych odbywających się w styczniu targach brałam udział w tym roku i rzeczywiście potwierdzam, że to ciekawa impreza dla osób zainteresowanych elearningiem dedykowanym do sektora biznesu.

Na drugim miejscu uplasowała się didacta – 61% ekspertów widzi potencjał w tej imprezie, która w tym roku miała swoją odsłonę w lutym w Hanowerze.

Na trzecim znalazła się dobrze w Polsce znana Online Educa – konferencja i targi, które regularnie odwiedzam w grudniu w Berlinie. Tu możesz przeczytać raport z mojej ostatniej wizyty na  Online Educa. Targi te uchodzą za imprezę skierowaną do świata akademickiego, choć organizatorzy starają się pozbyć tej “łatki” i chcą, aby to wydarzenie było również utożsamiane z sektorem biznesowym.

Na kolejnym miejscu znalazły się targi i konferencja Zukunft Personal / PLE. Ta poświęcona zagadnieniom HR impreza zaprasza także osoby związane z e-learningiem. Odbywa się w Kolonii, pod koniec września.

Na kolejnych miejscach znalazły się CebIT (raptem 22% ekspertów widzi potencjał w obszarze elearningu) i eLBa (11%).

Tymczasem w Polsce szykuje się nowa konferencja elearningowa – Digital Learning Trends, 9 listopada w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik. Organizatorem jest Fundacja Obserwatorium Zarządzania. Udział jest bezpłatny.

Tu można się zapisać i zapoznać ze szczegółowymi informacjami. Ja będę miała przyjemność pojawić się tam w roli prelegentki. A moje wystąpienie będzie dotyczyło Webquestu i narzędzi Web 2.0. Tym bardziej serdecznie zapraszam do udziału.

Zdjęcie: Marta Eichstaedt