Tak naprawdę na pytanie postawione w tytule nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy ekspert od landing page’y powie, że nie ma “złotych” reguł, które zagwarantują wysoką konwersję. Są oczywiście wytyczne 🙂 Ale warto zaprzyjaźnić się z myślą, że kreacje trzeba testować, testować i testować.

I tak właśnie postępują eksperci – tworzą kilka kreacji różniących się tytułem, kolorem buttonu, tekstem na buttonie, długością formularza zapisu i innymi elementami. A następnie sprawdzają, która wersja strony konwertuje najlepiej i co więcej ją również poddają kolejnym optymalizacjom.

Landing page na własnej www, czy stworzony w zewnętrzym serwisie?

Często strony www nie mają szablonu typu landing page. Czym on się wyróżnia? Jest po prostu białą “kartką”. Nie ma tam menu całego serwisu www, nie ma innych stałych elementów strony. Wszystko po to, by nie rozpraszać internauty.

Dlatego jeśli nawet masz swoją www, to korzystanie z zewnętrznego kreatora landing page ma sens.

Pamiętaj, że kreatory landing page pozwalają na stworzenie stronki docelowej na własnej subdomenie. Oznacza to, że internauta nawet nie zauważy, że strona docelowa nie jest intregralną częścią Twojego serwisu www.

Landing page do zapisów na webinar

Oto elementy, których nie powinno zabraknąć na Twoim landing page:

 1. Tytuł (USP) – dobry nagłówek to niemal połowa sukcesu. Powinien on nawiązywać do zagadnienia, jakie będzie omawiane podczas webinaru – jasno zakomunikuj o czym będzie webinar.
 1. Zdjęcie prelegenta (Hero Shot) – nadal mało firm organizujących webinary stosuje ten “trik”. A szkoda, wystarczy dodać niewielkie zdjęcie osoby przeprowadzającej webinar, aby zyskać dodatkową przychylność i zaufanie internautów.
 1. Korzyści (Benefits) – podaj uczestnikom listę zagadnień, jakie będą omawiane w czasie konferencji online, a także wskaż konkretnie, czego się dowiedzą
 1. Referencje (Social Proof) – wygospodaruj miejsce na wypowiedzi osób, które wcześniej uczestniczyły w Twoich webinarach. Dzięki temu budujesz swoją wiarygodność.
 1. Formularz zapisu i call to action (Call to Action) – tych elementów na pewno nie może zabraknąć! Podstawowa zasada formularzy mówi, że im mniej pól, tym lepiej. Optimum to zawężenie go do pola na imię oraz adres email.
  Jednak nie w każdej branży się to sprawdzi. W branżach B2B pytamy też często o nazwę firmy, telefon, czy też nazwisko. Nie można jednak przesadzić z ilością danych! Lepiej dopytać o nie uczestników w późniejszym okresie.
  Pamiętaj o formułce dotyczącej przetwarzania danych osobowych a także call-to-action.
 2. Warunki techniczne – praktyka z polskiego rynku pokazuje mi, że zapisujący się na webinar, chętnie klikają w testery łącza czy też informacje, jak się zalogować. Szczególnie, jeśli robisz płatny webinar, to na tym etapie warto przekazać podstawowe informacje techniczne.

landing-page_webinar

źródło: www.zapier.com

Tutaj i tutaj znajdziecie przykłady takich landing page (w języku angielskim) – jako inspiracje.

Narzędzia do tworzenia landing page

Jeśli zatem nie masz możliwości tworzenia dobrych landingów na swojej stronie www, to skorzystaj z zewnętrznych narzędzi. Przedstawiamy polskie kreatory landing page: landingi.pl oraz GetResponse (narzędzie połączone z programem do e-mail marketingu).

1. Landingi.pl – jest to narzędzie stworzone tylko do budowy landing page’y i oferuje między innymi:

 • Szablony – jeśli nie masz pomysłu na kreację lub nie chcesz inwestować w nią pieniędzy, wykorzystaj gotowy szablon. Możesz go modyfikować usuwając lub dodając wybrane elementy. Istnieje też możliwość stworzenia landingu swojego autorstwa, od początku i to bez znajomości kodu HTML.

landing_2

Przykładowe szablony, jakie oferują Landingi.pl.

landing_3

Taki edytor pojawi się, kiedy wybierzesz opcję kreowania szablonu od początku.

 • Testy A/B – bez problemu możesz swój landing page skopiować, pozmieniać niektóre elementy i sprawdzić, która wersja przyniesie największą konwersję.
 • Domeny – korzystając z landingi.pl możesz tworzyć landing page na swojej subdomenie! Wcześniej musisz tę funkcję oczywiście uruchomić. Czyli na przykładzie naszej strony landing page mógłby mieć taki adres URL webinary.webcomm.eu.

[icon icon=”info”] Darmowe konto testowe – 30 dni.

[icon icon=”info”] Cena – istnieje możliwość założenia konta bezpłatnego (ograniczenia: 100 unikalnych użytkowników miesięcznie, 1 landing page, brak powiadomień o leadach). Pakiety płatne zaczynają się od 59 zł brutto miesięcznie.

[icon icon=”info”] Tu załóż konto testowe.

Obejrzyj krótki film instruktażowy i dowiedz się wygląda tworzenie landing page’y przy użyciu Landingi.pl.

2. GetResponse – narzędzie przede wszystkim do email marketingu również ma kreator Landing page. Jest to wygodne dla osób, które wysyłają mailingi i newslettery. Oferuje ono między innymi szablony, testy A/B oraz możliwość przypisania domeny lub subdomeny do landing page.

landing_4

Przykładowe szablony, jakie oferuje GetResponse.

landing_5

Jest to edytor, który pojawi się, gdy będziesz tworzyć kreację od początku.

[icon icon=”info”] Darmowe konto testowe – 30 dni.

[icon icon=”info”] Cena od 50 zł brutto miesięcznie (konto na 1000 respondentów mailingów + jeden landing page; nielimitowana liczba landing page’y dodatkowo 50 zł miesięcznie brutto).

[icon icon=”info”] Tu załóż konto testowe.