Join.me to to kolejna platforma do organizacji spotkań online oraz webinarów, którą prezentujemy na naszym blogu. Program dostępny jest tylko w wersji anglojęzycznej, ale korzystanie z niego jest bardzo intuicyjne. Każdy poradzi sobie z obsługą bez problemów. Korzystanie z Join.Me dla grup do 10 osób jest bezpłatne.
[hr style=”3″ margin=”40px 0px 40px 0px”]
[hr style=”3″ margin=”40px 0px 40px 0px”]
Zanim zaczniesz
Join.me można używać za pomocą przeglądarki lub poprzez aplikację desktopową oraz mobilną.
Istnieje konieczność założenia konta, by zacząć organizować webinary i spotkania online. Uczestnicy mogą podłączyć się do spotkania bez rejestracji, po otrzymaniu linku.
Zakładanie konta i podstawowe ustawienia
Po utworzeniu konta i zalogowaniu na stronie join.me pojawia się okienko z omówieniem podstawowych funkcji. Jeśli chcesz pominąć, któryś z etapów, to wystarczy kliknąć „next”.
W pierwszym kroku tworzysz indywidualny link do wirtualnego pokoju.
Po zorganizowaniu spotkania wystarczy rozesłać go uczestnikom i będą mogli oni bez problemu dołączyć do eventu. W kolejnej zakładce możesz edytować dane konta.
Co ciekawe, jeśli korzystasz z darmowego okresu próbnego, to możesz przedłużyć go o 7 dni uzupełniając swój profil.
Następnie program zachęca do podzielenia się z innymi informacją o tym, że dołączyłeś do join.me.
Kolejna zakładka umożliwia Ci utworzenie indywidualnego tła dla Twoich spotkań. Po załadowaniu pliku możesz zobaczyć jak będzie ono wyglądało podczas webinaru. Warto zwrócić uwagę na kolory, aby nie utrudniały czytania komunikatów programu.
Ostatnim krokiem jest tworzenie spotkania, co szczegółowo opisujemy dalej.
Tworzenie spotkania
Organizacja spotkania to piąty krok w menu startowym. Innym sposobem na utworzenie nowego eventu jest skorzystanie z przycisku „schedule a new meeting” w menu „My meetings”.
W kolejnym okienku możesz wybrać tytuł, czas rozpoczęcia i zakończenia, a także dodać notatki do wydarzenia.
W tym samym miejscu istnieje również opcja zaproszenia uczestników poprzez wysyłkę maili. W tej części wybierasz też tzw. „meeting code”. Masz 2 opcje: indywidualny link oraz jednorazowy kod. Niezależnie od tego, na który się zdecydujesz, odpowiednie dane znajdą się w mailu do zaproszonej osoby. Warto pamiętać, że link jest stały dla konta i można poprzez niego wejść na wszystkie spotkania. W przypadku zamkniętych eventów lepiej więc używać jednorazowych kodów, wtedy do spotkania dołączą tylko osoby zaproszone.
Korzystanie z join.me
Z join.me możesz korzystać używając aplikacji mobilnej, desktopowej albo przez przeglądarkę. Ale uwaga! Musisz wiedzieć, że prezenter musi zainstalować na swoim komputerze małą aplikację, która mu umożliwi wykorzystanie wszystkich narzędzi interakcji w pokoju.
Dostępne są aplikacje na iPhone, iPad oraz Android. Korzystając z nich możesz być uczestnikiem ale i prezenterem. Dodatkowo na urządzeniach z systemem iOS dostępna jest opcja „Whiteboard”.
Funkcje programu join.me dostępne dla prezentera
Rozpoczynając spotkanie system automatycznie objaśnia nam podstawowe funkcje.
Wszystkie osoby, które chcą się połączyć „pukają” do pokoju, a organizator spotkania decyduje o tym, kto dołączy.
Dostępne funkcje:
- Ustawienia dźwięku i obrazu – w górnym lewym rogu są ustawienia głośnika oraz kamery. Trzeba przyznać, że podczas spotkania testowego słyszałyśmy się doskonale. Jeśli decydujemy się na połączenie z wideo to obraz pokazuje się w kółkach. Przy słabszym połączeniu internetowym ruch w kamerze może być mniej płynny i mogą być widoczne duże piksele.
- Dzielenie ekranu – na środku mamy kilka ikon. Pierwsza od lewej umożliwia udostępnianie ekranu. Mamy tutaj 2 opcje: możemy pokazywać wszystko albo wybrane okno (dostępne tylko w wersji PRO).
- Uczestnicy – kolejna ikona dotyczy uczestników. Liczba to ilość osób, które dołączyły do spotkania. Klikając na własną nazwę użytkownika można ją edytować. Wybierając nazwę innego uczestnika możemy przekazać mu rolę prezentera, udostępnić kontrolę nad myszką, wysłać prywatną wiadomość na chacie lub przesłać plik. Możliwe jest także usunięcie tej osoby ze spotkania.
Po przesłaniu pliku adresat musi potwierdzić, że chce go otrzymać.
Trzeba przyznać, że funkcja ta działa bardzo sprawnie.
- Czat – kolejna ikona to oczywiście czat. Za jego pomocą możemy przesyłać wiadomości do wybranej osoby lub do wszystkich. Co ciekawe, kiedy otworzymy okienko możemy przełączyć się z okna join.me np. na inne okno przeglądarki, a czat nadal będzie na wierzchu.
- Dodatkowe opcje – ostatnia ikona to bardziej zaawansowane opcje: przyznanie roli prezentera, przekazanie kontroli nad myszką, robienie notatek, nagrywanie, organizowanie spotkania oraz inne funkcje PRO i wyjście z pokoju.
- Notatki – w opcji „Annotate” możemy używać długopisu, zakreślacza, podświetlenia myszki w kilku podstawowych kolorach. Ponadto jest też opcja robienia zrzutów z ekranu, a stworzone notatki można też udostępnić uczestnikom spotkania.
Funkcje uczestnika
Widok uczestnika jest nieco inny.
Poza ustawieniami audio i wideo, widzi on także listę uczestników oraz ma dostęp do czatu. Ostatnia ikona umożliwia zarządzanie uprawnień prezentera. Jeśli organizator wyrazi zgodę, to automatycznie pobiera się aplikacja i dany użytkownik jest przenoszony do niej już jako prezenter. Prezenterem można być zarówno korzystając z urządzenia stacjonarnego jak i mobilnego.
Ceny
Join.Me jest dostępne w 3 pakietach, co ciekawe jeden z nich jest zupełnie darmowy. Warto dodać, że płacić można w dolarach, euro oraz funtach brytyjskich. Za korzystanie z konta płacimy raz do roku. Wersję Pro można bezpłatnie przetestować przez 14 dni.
[custom_table style=”1″]
Free | Pro | Enterprice |
do 10 uczestników | do 50 uczestników | do 250 uczestników |
darmowa | 20$/ użytkownika miesięcznie |
25$/użytkownika miesięcznie |
[/custom_table]
Poszczególne opcje poza maksymalna ilością uczestników spotkania różnią się także kilkoma innymi parametrami. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami, to zapraszamy do odwiedzenia strony: https://www.join.me/pricing
[hr style=”3″ margin=”40px 0px 40px 0px”]
[hr style=”3″ margin=”40px 0px 40px 0px”]
Blog
Join.Me prowadzi fajny blog z poradami nt. prowadzenia webinarów a także dotyczącymi korzystania z tej aplikacji.