fbpx

Często zadajecie mi pytanie o słuchawki, mikrofon i kamerę do webinaru. Ponieważ dokonałam nowych nabytów w tym obszarze i mam informację zwrotną, że lepiej mnie słychać i widać, to z przyjemnością się dzielę informacjami o nowych sprzętach.

Słuchawki z mikrofonem Sennheiser PC141

sluchawki i mikrofon do webinaru PC141_410

Źródło zdjęcia: http://www.sennheiser.com /comm/icm_eng.nsf/root/05350

Finalnie przy drugim podejściu kupiłam słuchawki z mikrofonem Sennheiser PC141. Jest to wersja z pałąkiem na kark. Takie słuchawki są z mojego punktu widzenia wygodniejsze, ale to już bardzo indywidualna sprawa i każdy musi podjąć decyzję samodzielnie.

Produkt Sennheiser uważane są za lepsze jakościowo, niż tzw. przeciętne produkty i chyba rzeczywiście tak jest. Mam informację zwrotną, że rzeczywiście w porównnaiu z poprzednimi słuchawkami (2 różne wersje Creative) lepiej mnie teraz słychać.

Kupując słuchawki z mikrofonem, oprócz parametrów technicznych, zwracałam uwagę na:

  • wagę – czy po 2-3 godzinach pracy w słychawkach nie będą mnie bolały uszy?
  • jak słychawki leżą na głowie – czy nie spadają? Ja mam bardzo wąską głowę i większość ma za luźne pałąki.
  • ramię mikrofonu ruchome we wszystkich kierunkach – aby łatwiej i skuteczniej ustawić mikrofon w stosunku do ust.
  • długość kabla – zależało mi na długim kablu, bo często wstaję rozmawiając z kimś online – moje obecne słuchawki mają kabel 3 metrowy. Oczywiścię alternatywą są słuchawki bezprzewodowe, ale tych nie brałam w ogóle pod uwagę.
  • rodzaj wtyku – usb czy jack pojedynczy czy podwójny. Chciałam USB, ale okazało się, że takiej kombinacji jaką potrzebuję, czyli pałąk na kark, długi kabel, wysoka jakość, nie ma w sklepach. Mam więc wtyk typu jack 3,5 mm stereo.

Dane techniczne słuchawek i mikrofonu Sennheiser PC141.

Kamera HD Microsoft LifeCam HD-6000 for Notebooks

kamera do webinaru Microsoft_lifecam_hd6000

Źródło: http://www.microsoft.com/hardware/pl-pl/b/lifecam-hd-6000-for-business/5UH-00001

Kamery szukałam bardzo długo. Niestety w sklepach w Polsce nie byłam w stanie znaleźć nie jednej kamery w cenie ok. 200 zł, a z uwagi na parametry techniczne taki przedział mnie interesował. Kamery są, ale na zamówienie. Oczywiście żaden sprzedawac ich wcześniej na oczy nie widział, więc zamawia się coś, co można tylko ocenić na podstawie zdjęcia.

W wypadku kamery, oprócz parametrów technicznych, ważne dla mnie było mocowanie jej do laptopa.

Po porażce, kiedy zamówiona kamera w Komputroniku, miała tak niestabilne mocowanie, że także sprzedawczyni w sklepie się zdziwiła, postanowiłam kupić kamerę w Berlinie.

Finalnie kupiłam Microsoft LifeCam HD-6000, bo jest to kamera, która rzeczywiście jest przystosowana do laptopów. Klips mocujący trzyma się mocno na obudowie i przy zahaczeniu np. kabla od komputera nogą i naglego przesunięcia go, czy przy przenoszeniu laptopa, kamera nie spadnie.

Obraz z nowej kamery w stosunku do kamerki wbudowanej w obudowę mojej Toshiby Satellite Pro jest nie tylko ostrzejszy ale przede wszystkim jaśniejszy. Kamerka jest mała (ma 28 mm szerokości) i bardzo poręczna.

Kamera rejestruje w rozdzielczości wideo HD 720p z prędkością do 30 klatek na sekundę. Było to dla mnie ważne, gdyż co raz więcej programów do spotkań online i webinarów potrafi wykorzystywać technologię HD.

Jedyna rzecz, która mi przeszkadza, to automatyczny zoom, który powoduje, że gdy ruszam się zbyt gwałtownie, to kamera zoomuje mnie i obraz staje się na 2-3 sekundy mało ostry.

Dane techniczne kamery Microsoft LifeCam HD-6000.

Call Now Button