fbpx

Wiedzę o tym, jak profesjonalnie organizować i realizować spotkania online można czerpać z wielu blogów anglojęzycznych. Poniżej prezentujemy Wam kilka blogów, na których znajdziecie wartościowe artykuły dotyczące webcastów.

ClickMeeting

Markę ClickMeeting zapewne doskonale znacie. Na anglojęzycznym blogu Click’a można przeczytać o wielu możliwościach wykorzystania webinarów. Znajdziecie tam również szereg porad dotyczących przygotowywania oraz prowadzenia prezentacji. Informacje przedstawione są w przejrzysty i przystępny sposób, dzięki czemu łatwo zastosować je w praktyce.

Przejdź na blog ClickMeeting

GoTo

Na tym blogu znajdziecie wiele cennych informacji zarówno w formie artykułów, jak i infografik. Poza wiadomościami ze świata webinarów przeczytacie tutaj wiele ciekawych wpisów o produktywności, pracy zdalnej, a nawet zdrowych nawykach żywieniowych dla pracowników biurowych. Na tej stronie wiele jest również porad i instrukcji, jak używać oferowanej przez nich aplikacji desktopowej do prowadzenia spotkań. Blog jest ptowadzony przez producenta programów GoToMeeting, GoToWebinar, GoToTraining

Przejdź na blog GoTo

Mikogo

Marka Mikogo posiada oprogramowanie do prowadzenia spotkań bezpośrednio przez przeglądarkę internetową. Ich blog przeznaczony jest przede wszystkim dla niewielkich firm, które prowadzą webinary. W artykułach znajdziecie oczywiście porady dotyczące korzystania z proponowanych przez nich rozwiązań. Poza tym blog jest skarbnicą wiedzy o przygotowywaniu ciekawych prezentacji, dostosowaniu ubioru i wyglądu miejsca prowadzenia spotkania, a także wielu innych tematach związanych z organizacją webinarów. Autorzy piszą także o kwestiach technicznych dotyczących sprzętu i oprogramowania, a także o nowinkach ze świata wirtualnego biznesu oraz najlepszych praktykach współpracy zdalnej.

Przejdź na blog Mikogo

Let’s do video

To kolejna strona kierowana przede wszystkim do małych firm. Właścicielem jest David Maldow, który jest ekspertem w branży videokonferencji i aktywnie dzieli się swoją wiedzą od lat. Na jego portalu znajdziecie nowinki z branży, raporty, a także poradnikowe artykuły. Na stronie dostępny jest także podcast, dla osób, które wolą posłuchać o najnowszych trendach. Bardzo przydatny jest dział: FreeTrials&Demos, gdzie można dowiedzieć się nowych rozwiązaniach, które można bezpłatnie przetestować.

Przejdź na blog Let’s do video

The webinar blog

To blog prowadzony przez Kena Molena, który zajmuje się webinarami od 1999 roku. To wyjątkowa osoba, która ma zarówno doświadczenie developerskie, marketingowe, jak i z zakresu wystąpień publicznych. Zna organizację i realizację spotkań online z każdej możliwej strony. Ken porusza zarówno aspekty techniczne oraz dotyczące korzystania z oprogramowania do prowadzenia webinarów, jak i opowiada o tym, jak efektywnie wykorzystać czas spotkania.

Przejdź na The webinar blog

The virtual presenter

Ten blog prowadzi Roger Courville. Autor skupia się przede wszystkim na psychologicznych aspektach webinarów oraz przyszłości branży. Znajdziecie tutaj wiele porad dotyczących przygotowywania prezentacji, zwiększania zaangażowania uczestników webinarów, czy ich promocji. Autor w swoich wpisach udziela też odpowiedzi na pytania zadawane mu przez czytelników.

Przejdź na blog The virtual presenter

The future of business collaboration Pgi Blog

To blog nie tylko o webinarach, ale także telekomunikacji i trendach technologicznych. W kategorii dotyczącej konferencji webowych znajdziecie porady na temat prowadzenia, organizacji, promocji i sprzedaży tego wyjątkowego produktu. Wiele artykułów napisały specjalistki w zakresie komunikacji Andrea Duke oraz Ashley Speagle.

Przejdź na The Future of business collaboration Pgi Blog 

[hr style=”3″ margin=”40px 0px 40px 0px”]

Webcomm

Zapraszamy do śledzenia również naszego bloga, na którym znajdziecie artykuły instruktażowe z zakresu webinarów, transmisji video i transmisji internetowej oraz innych ciekawych narzędzi. Testujemy i opisujemy nowe oprogramowania do spotkań online i videokonferencji. Z racji tego, że jesteśmy zespołem zdalnym poruszamy także czasami temat pracy w wirtualnych zespołach. Będzie nam miło, jeśli dołączysz do grona naszych czytelników!

Przejdź na blog Webcomm 
Call Now Button