fbpx

Kto wystawia się na targach?

Odwiedzając targi Online Educa musisz się przygotować się na spotkanie z egzotycznymi stoiskami na przykład ministerstw edukacji z krajów arabskich czy też afrykańskich.

online educa berlin

Możesz też spotkać dziwne stoiska projektów unijnych, na których nikt nic nie oferuje, nic nie sprzedaje a ich obecność na Online Educa wynika tylko z odpowiedniej pozycji w budżecie.

online educa berlin 2013

Możesz też spotkać firmy z Polski, np. Implix, który prezentował program do webinarów ClickMeeting i ClickWebinar i którego stoisko stało się centrum spotkań polskich e-learningowców. Spotkałam tam Marka Hylę, Piotra Peszko, Przemka Kędzię, Marka Vogt-Goljasza, pani dr Maria Zając z E-Mentor a to wszystko dzięki sympatycznemu zespołowi ClickMeeting – Gosi i Sylwi.

online_educa berlin 2013

Z reporterskiego obowiązku podam, że z Polski przybył także 4system.

Ale opócz tego na Online Educa przybywają firmy z całego świata, aby zrobić pierwszy krok w sprzedaży swoich produktów i usług w Europie.

Dobry przykład to firma z Australii – promopt-it – oferująca przenośny teleprompter. Zamierzam o nim napisać kilka słów więcej w kolejnym poście.

Inny ciekawy produkt, to wzmacniacz głosu (nie nazywam tego mikrofonem, gdyż producent nie używa tego słowa) osoby prowadzącej zajęcia czy prezentację – widać go na pierwszym planie na poniższym zdjęciu. Wieszasz sobie go na szyi jak naszyjnik i świetnie cię słychać. Na drugim planie widać mikrofon, który można podać uczestnikowi, który chce zadać pytanie. Jednak to nie wszystko. Wzmacniacz głosu posiada funkcję nagrywania i łatwego łączenia nagrania z prezentacją w ppt. Łączenie odbywa się oczywiście za pomocą odpowiedniego oprogramowania i podobno wszystko działa super prosto i szybko (niestety tego softu nie widziałam). Wszystko po to, aby szybko i łatwo dostarczać materiał ze szkolenia. Ten produkt przywiozła ze sobą duńska firma frontrow.

wzmacniacz głosu prelegenta i wykładowcy

Ogólnie targi w tym roku mi się podobały. Może stoisk – perełek – nie było wiele, ale warte obejrzenia. Więcej w kolejnym poście.

Call Now Button