fbpx

ClickMeeting jest bardzo popularnym programem do prowadzenia webinarów i spotkań online. Szczegółową recenzję dotyczącą tego narzędzia znajdziesz tutaj.

Dziś natomiast skupimy się na dodatku, jakim są subkonta.

Do tej pory ta funkcjonalność była dostępna tylko wtedy, gdy firma (zazwyczaj duża korporacja) miała podpisaną klasyczną, papierową umowę z ClickMeeting. Teraz subkonta może utworzyć każdy, kto opłaca swoje konto online na stronie www.clickmeeting.pl, ale UWAGA – dotyczy to tylko tych, którzy płacą kartą kredytową.

Osoby, które płacą przez PayU, nie zobaczą na swoich kontach w menu opcji „Dodatki do konta” pozwalającej na założenie subkonta.

panel-subkonto-ClickMeeting

1. Komu przydadzą się subkonta?

Subkonta to świetne rozwiązanie, które:

  • sprawdza się w średniej i dużej firmie / instytucji. Jeśli tylko jedna osoba zarządza kontem i kontroluje płatności, ale wielu pracowników lub trenerów prowadzi spotkania online lub webinary, to warto dla nich utworzyć subkonta
  • pozwala usprawnić współpracę z freelancerami, zewnętrznymi konsultantami oraz szkoleniowcami
  • można wykorzystywać, gdy kilka różnych prezenterów pracuje w ramach jednego projektu
Subkonta są niezbędne, jeśli chcesz zorganizować kilka spotkań / webinarów w tym samym czasie.

2. Co możesz zyskać?

Subkonta możesz kupić w każdym momencie i są aktywne od razu po ich opłaceniu. Jeśli jesteś „w środku” okresu rozliczeniowego, to kwota do zapłaty jest naliczana proporcjonalnie do ilości pozostałych dni.

Właściciel konta głównego ma pełną kontrolę nad subkontami, to on decyduje o wielkości pakietu (np. czy stworzy subkonto ClickMeeting 25, czy też ClickWebinar 50), tworzy i usuwa subkonta oraz może się na nich logować.

Plusem jest też fakt, że każde subkonto ma osobne dane do logowania i własną przestrzeń na ankiety, pliki oraz nagrania.

Poniższy zrzut z ekranu pokazuje widok listy ankiet na świeżo utworzonym subkoncie. Jak widać, żadna ankieta z konta głównego nie jest widoczna.

ankieta-subkonto-ClickMeeting

Warto też zaznaczyć, że subkonto automatycznie otrzymuje design przypisany do konta głównego. Każdy posiadacz subkonta może to jednak zmienić.

W ramach wykupionej ilości subkont można przypisywać je różnym osobom na dowolny okres.

3. Ograniczenia

Niestety obecnie zakupienie subkont nie jest możliwe, jeśli płacisz za pośrednictwem PayU. Jeśli płacisz za pomocą PayU, a potrzebujesz subkonto, to musisz podpisać papierową umowę z dostawcą ClickMeeting, który włączy na Twoim koncie subkonta.

Z doświadczenia wiem, że takie podpisanie umowy jest bardzo proste i odbywa się od niedawana elektronicznie (sama taką umowę podpisywałam ostatnio). W razie pytań, chętnie pomożemy.

O tym też musisz wiedzieć:

  • z poziomu subkonta nie można też korzystać z materiałów przypisanych do konta głównego (ankiety, prezentacje)
  • raporty dotyczące spotkań prowadzonych poprzez subkonta również dostępne są tylko po zalogowaniu na dane subkonto

I jeszcze jeden ważny szczegół: subkonta nie można utworzyć dla adresu mailowego, który już jest przypisany do jakiegoś konta na ClickMeeting.

4. Jak stworzyć subkonto?

Po zalogowaniu w ClickMeeting należy kliknąć swoją nazwę użytkownika (znajduje się w prawym górnym rogu) i z rozwiniętej listy wybrać „Dodatki do konta”. Pośród dodatków znajdziesz „Subkonta”.

Kolejnym krokiem jest wybranie ilości i rodzaju subkont. Po dokonaniu wyboru, płacisz używając karty kredytowej.

Na zrzucie ekranu poniżej widać menu w koncie, do którego już zostały dodane subkonta.

panel-uzytkownika-subkonto-ClickMeeting

 

Aby utworzyć nowe subkonto kliknij „Dodaj nowe subkonto”. W formularzu trzeba wypełnić pola „Nazwa strony” (1), która przeniesie się do adresu URL wirtualnych pokoi zakładanych na subkoncie (2), „Imię” i „Email” i wybrać rozmiar pakietu dla nowego subkonta (jeśli wykupione jest kila różnych pakietów dla subkont).

nowe-subkonto-ClickMeeting

Teraz zadziałać musi osoba, dla której zostało utworzone subkonto. Na adres mailowy został wysłany link aktywacyjny. Po utworzeniu hasła dla subkonta można już w pełni z niego korzystać.

utworzenie-subkonta-ClickMeeting

Tak wygląda nowo założone subkonto, gdy jego właściciel wejdzie tam po raz pierwszy.

utworzenie-subkonta-ClickMeeting

Właścicielowi konta głównego szybkie korzystanie z subkont umożliwia przycisk „Subkonta” znajdujący się po lewej stronie ekranu.

Jeśli chcesz anulować dodane subkonto możesz to zrobić z panelu konta głównego. Jeśli kupiłeś subkonto za pomocą karty kredytowej, to należy przejść do „Zarządzania moimi dodatkami” (w prawym górnym rogu). Tam należy wybrać „Zmniejszenie” obok odpowiedniego pakietu, a następnie kliknąć „Anuluj” przy koncie, które ma być usunięte. Jeśli subkonta zostały dodane „ręcznie” na podstawie klasycznej umowy, to konta usuwasz, tak jak na poniższym zrzucie z ekranu.

usuwanie-subkonta-ClickMeeting

Anulowane subkonto jest aktywne do końca okresu rozliczeniowego.
Kasując subkonto tracicie dostęp do wszystkich powiązanych z nim danych. Jest to operacja nieodwracalna.

Podsumowanie

Subkonta zdecydowanie rozszerzają możliwości działania z ClickMeeting. Zapewne wielu użytkowników zacznie z nich niebawem korzystać, tym bardziej, że końca września można załapać się na 30% obniżkę (ceny subkont są zależne od posiadanego pakietu).

My serdecznie polecamy zwłaszcza dla dużych firm oraz kilkuosobowych projektów. Jeśli macie jakieś wątpliwości piszcie do nas i postaramy się zdobyć wszelkie potrzebne Wam informacje.

Jeśli macie zamiar kupić licencję na ClickWebinar lub ClickMeeting i uważacie, że mój post / blog pomógł Wam w podjęciu decyzji, będzie mi miło jeśli kupicie ją przez mój link partnerski (otrzymam 20% prowizji o ceny zakupu). Aby to zrobić, kliknijcie tu!

Dodatkowe materiały:

  1. Przycinanie nagrań w panelu administracyjnym ClickMeeting
  2. Pokazywanie równocześnie kilku okienek na raz w ClickMeeting
  3. Wykonanie testu łącza i komputera
  4. ClickMeeting i ClickWebinar, recenzja po roku pracy z programem