fbpx

Amerykański serwis Webcasting Services Review regularnie przygotowuje zestawienie najlepszych programów do webinarów i spotkań online. Ranking publikowany jest pod nazwą „Best Webcasting Service Reviews and Comparisons”.

Poznaj programy do webinarów, które w 2014 roku są w pierwszej dziesiątce!

Programy do webinarów i spotkań online –  pierwsza dziesiątka:

 1. MegaMeeting
 2. Infinite Conferencing
 3. ClickWebinar
 4. Adobe Connect
 5. GoToWebinar
 6. Cisco WebEx
 7. MeetingBurner
 8. VideoSeminarLive
 9. InstantPresenter
 10. iLinc

[alert type=”info” close=”false”]Największą, a zarazem bardzo miłą niespodziankę stanowi 3 miejsce polskiego programu ClickWebinar. Gratulujemy![/alert]

W 2013 roku ClickWebinar był na miejscu 8, więc zanotował skok w górę aż o 5 pozycji!

Jak widać niektóre programy do webinarów nie są znane lub popularne w Europie. Jednym z nich jest iLinc. Miałam okazję poznać kiedyś ten program w Niemczech. Niestety był tak „łączo- i zasobożerny”, że trudno było na nim pracować. Wtedy też iLinc nie był w 1. dziesiątce najlepszych programów. Z pewnością więc coś się zmieniło.

Więcej o rankingu z 2013 roku znajdziesz tutaj.

W jakich kategoriach oceniane są programy?

W edycji rankingu z 2014 roku każdy program został przez serwis oceniony w trzech kategoriach:

 • ogólnych cech – „wyposażenia” programu, czyli z jakich narzędzi w wirtualnym pokoju może korzystać prelegent, ile osób może brać udział w spotkaniu, czy dostępna jest aplikacja mobilna programu, czy użytkownicy mają do dyspozycji czat, jak wygląda proces rejestracji i czy dane uczestników są bezpiecznie przechowywane.
 • video i audio – czy obsługa kamery jest prosta, czy uczestnicy widzą ekran prelegenta w rzeczywistym czasie, czy jest możliwość udostępnienia nagrania video bez konieczności dzielenia ekranu oraz czy dostępna jest funkcja VoIP.
 • pomocy oraz wsparcia ze strony producenta – czy jest dostęp do instrukcji obsługi, czy pomoc suportu prowadzona jest drogą mailową, telefoniczną oraz przy użyciu  czatu, czy jest strona typu FAQ oraz czy jest osoba, która może wspomóc prelegenta w czasie spotkania.

Ranking programów do webinarów i spotkań online 2014

Call Now Button