VoiceBoxer to przełomowy program do prowadzenia webinarów. Jako jedyny umożliwia ich organizację w różnych językach jednocześnie. A to wszystko w prosty sposób. Takie rozwiązanie jest idealne dla firm prowadzących np. firmowe szkolenia dla osób z różnych zakątków świata. W tym artykule zaprezentuję Ci to niezwykłe narzędzie.

Na końcu postu znajdziesz linki do naszego webinaru, który przeprowadziliśmy w VoiceBoxer. Możesz więc sprawdzić, jak on działa.

Zanim zaczniesz

VoiceBoxer jest dostępny w wersji desktopowej oraz mobilnej (zarówno dla Androida, jak i iOS).

Aby korzystać z tego programu trzeba oczywiście posiadać konto na tej platformie. Jeśli chcesz wytestować to rozwiązanie, to do twojej dyspozycji jest darmowa wersji demo.

Jeśli chcesz założyć konto lub mieć dostęp do wersji demo, to skontaktuj się z nami.

Voiceboxer dostępny jest w języku angielskim. Interface jest bardzo prosty, więc każdy da sobie z nim radę.

W jednym wydarzeniu może równocześnie wziąć udział nawet 2500 osób. Liczba uczestników NIE ma wpływu na cenę.

Cena licencji zależy od liczby kanałów, na jakie będzie wykonywane tłumaczenie.

Tłumaczenie symultaniczne webinaru, jak na konferencji stacjonarnej

Wirtualny pokój VoiceBoxer jest wyposażony w kanały z tłumaczeniami. Działają one podobnie, jak w urządzeniach do słuchania tłumaczenia, które otrzymujesz na stacjonarnej konferencji. Podczas webinaru realizowanego za pomocą VoiceBoxera masz do dyspozycji kanał główny oraz kanały z tłumaczeniami. Użytkownicy mogą przełączać się między wybranymi językami podczas wydarzenia, tak jest to przy tłumaczeniu na konferencji stacjonarnej.

VoiceBoxer program do webinarów wielojęzycznych

Tłumaczenie symultaniczne realizowane jest przez tłumacza / tłumaczy. Słuchają oni wypowiedzi prowadzącego i na bieżąco dokonują tłumaczenia na obcy język. Ty jako uczestnik słyszysz albo oryginalną wypowiedź prowadzącego albo tłumaczenie (patrz akapit powyżej o kanałach). Ilość dostępnych kanałów z tłumaczeniami jest w zasadzie nieograniczona (ma to jednak wpływ na cenę).

Oczywiście jeśli prowadzisz szkolenie w jednym języku, to też możesz korzystać z VoiceBoxera.

Voiceboxer pokaże uczestnikowi odpowiednią wersję językową prezentacji

Organizując wielojęzyczny webinar trzeba wcześniej przygotować prezentację w każdym z używanych języków (język główny oraz języki tłumaczeń). Dzięki specjalnej funkcji VoiceBoxera użytkownicy, którzy słuchają webinaru w głównym języku zobaczą slajdy z napisami właśnie w nim, a uczestnicy słuchający tłumaczenia – zobaczą slajdy przetłumaczone. Ta funkcja oprogramowania nie wymaga żadnej dodatkowej pracy podczas wydarzenia. Gdy prezenter zmieni slajd swojej prezentacji w głównym języku, to także osoby słuchające tłumaczenia zobaczą odpowiedni przetłumaczony slajd.

VoiceBoxer program do webinarów wielojęzycznych

Wiadomości na czacie także są tłumaczone

Automatycznie są tłumaczone wiadomości przesyłane na czacie (tłumacz Google). Każdy użytkownik może zadać pytanie w jednym z języków spotkania, a także zobaczyć tłumaczenie wypowiedzi napisanych w innych językach.

Organizacja webinaru

Po utworzeniu konta możesz zorganizować pierwszy webinar. Pamiętaj! W sprawie założenia konta testowego, skontaktuj się z nami. Organizując wydarzenie musisz oczywiście dodać tytuł oraz opis. Masz też możliwość dodania do wirtualnego pokoju własnego logo. Przed rozpoczęciem eventu trzeba też załadować prezentację w językach, w których będzie odbywał się webinar.

W czasie webinaru organizowanego na VoiceBoxer zaangażowane są cztery strony:

 • prezenter
 • moderator
 • tłumacz
 • uczestnik

Dla każdej z tych osób program ma odrębny interface i odrębne funkcje.

Prezenter

Prezenter ma dostęp do standardowych opcji, takich jak: zmienianie slajdów czy wyciszanie mikrofonu. Ponieważ w VoiceBoxerze nie ma możliwości równoczesnej rozmowy kilku osób na raz (z uwagi na tłumaczenie – chodzi o to, aby uniknąć wchodzenia sobie w słowo – byłoby to trudne do przetłumaczenia), to prezenter ma przycisk, poprzez którym prosi moderatora o udzielenie głosu. Taka opcja jest potrzebna, gdy mamy kilku prezenterów na jednym spotkaniu.

Prezenter może też korzystać z czatu, za pomocą którego ma możliwość komunikowania się zarówno z całą publicznością, jak i pozostałymi organizatorami.

VoiceBoxer program do webinarów wielojęzycznych

Gdy masz uprawnienia prelegenta, to automatycznie włącza się transmisja z twojej kamery wideo, ALE możesz ją też wyłączyć i prezentować bez. Uczestnicy widzą zatem prelegenta i jego prezentację.

VoiceBoxer program do webinarów wielojęzycznych

Moderator

Osoba, która pełni ta rolę ma dostęp do takich ustawień jak: rozpocznij, wstrzymaj i zakończ transmisję. Moderator może nadawać uprawnienia audio oraz przejść na kanał prowadzącego lub tłumacza. W tym widoku dostępna jest też informacja o ilości uczestników spotkania.

VoiceBoxer program do webinarów wielojęzycznych

Tłumacz

W widoku tłumacza pojawiają się takie opcje, jak: “zwolnij” – prośba do prezentera, “wyciszenie prowadzącego” – opcja przydatna, gdy tłumacze pracują w parach oraz “kontrola tłumaczenia“. Zostały one stworzone we współpracy z specjalistami z tej branży, tak aby ułatwić pracę. Standardowym ustawieniem jest regulacja głośności.

VoiceBoxer program do webinarów wielojęzycznych

Uczestnik

Uczestnik widzi okno prezentacji oraz osobę prezentera i czat. Najważniejszy przycisk to zmiana języka, w którym słucha i ogląda webinar. Uczestnik może komunikować się z pozostałymi odbiorcami oraz organizatorami poprzez czat, który jak już wcześniej wspominałam też jest tłumaczony. W razie problemów klikając na znak zapytania można połączyć się z działem pomocy technicznej.

Pozostałe opcje VoiceBoxer

 • Nagrywanie – możesz nagrywać webinar. Nagranie tworzy się we wszystkich językach – głównym i tłumaczonych. Jest ono hostowane na serwerach VoiceBoxer – dzięki temu osoby odtwarzające webinar mogą przechodzić między tłumaczonymi językami. Tu zaprezentowaliśmy, jak to wygląda.

 • Formularz zapisu – teraz możesz wstawić na twój webinar formularz zapisu. Nie ma on może mega wielu opcji customiazacji, ale na początek wystarczy.
 • Dzielenie ekranu – to nowa funkcja!
 • Tester łącza

VoiceBoxer program do webinarów wielojęzycznych

VoiceBoxer stałe się rozwija. Znamy się z twórcami tego programu od kilku miesięcy i cały czas zaskakują nas kolejnymi funkcjami. Na shortliście są np. ankiety. Możecie więc być pewni, że jeśli jakiejś funkcji w tej chwili nie ma, to pewnie będzie za jakiś czas.

Do czego można wykorzystać Voice Boxer?

Voice Boxer sprawdzi się w przypadku dużych międzynarodowych korporacji, jak i małych firm, które komunikują się z pracownikami czy też klientami w różnych zakątkach świata.

VoiceBoxer (tak przynajmniej pokazują dotychczasowe doświadczenia) świetnie sprawdza się do:

 • Prowadzenia szkoleń online w międzynarodowym środowisku
 • Transmisji wystąpień zarządów międzynarodowych firm
 • Prezentacji produktów dla międzynarodowej publiczności
 • Działań content marketingowych dla klientów z wielu krajów jednocześnie.

Międzynarodowa sieć tłumaczy

Możesz skorzystać z tłumaczy, którzy współpracują z VoiceBoxerem i znają to oprogramowanie. My także możemy przeszkolić Twoich tłumaczy. W sprawie detali, skontaktuj się z nami.

Ceny

Voice Boxer jest dostępnych w dwóch planach cenowych. Pierwszy z nich oferuje płatność za event. Druga możliwość to abonament miesięczny. Ceny są jest uzależnione od liczby kanałów z tłumaczeniami.

VoiceBoxer program do webinarów wielojęzycznych

Koszt miesięczny wersji bazowej zaczyna się od 162,5 euro za wersję dwujęzyczną (czyli dwa kanały – jeden język główny i jeden kanał z tłumaczeniem). Biorąc pod uwagę, że na takim wydarzeniu możesz zgromadzić 2500 uczestników, to jest to super cena.

Co możemy Ci zaoferować w odniesieniu do VoiceBoxer?

Jako Webomm jesteśmy dystrybutorem VoiceBoxera. Jeśli więc chcesz kupić licencję albo po prostu chcesz, abyśmy zorganizowali dla ciebie cały tłumaczony webinar, to daj znać! Jesteś w dobrym miejscu.

Zobacz nasz webinar na VoiceBoxer o Voiceboxer

Przygotowaliśmy dwa nagrania – nagranie na YouTube pokazuje tylko część webinaru, ale w ważnych momentach pojawiają się dodane przez nas informacje o działaniu systemowego nagrania VoiceBoxer. Jest to więc w zasadzie film instruktażowy, który obejrzysz tu.

Tu obejrzysz cały webinar przeprowadzony w VoiceBoxer i przy okazji zobaczysz, jak wygląda nagranie systemowe oraz wytestujesz możliwość zmiany języków na nagraniu.