fbpx

Czy znasz regulamin korzystania z Twojego programu do webinarów i spotkań online?
Często niedoceniane, ale jak ważne – regulaminy świadczenia usług są podstawą prawną, które czasem może ułatwić lub utrudnić Ci życie.

Decydując się na zakup abonamentu czytajcie regulamin a także politykę prywatności. O danych osobowych pisałam w poprzednim poście. Tym razem o regulaminach.

Na co zwracać uwagę w regulaminie?

1. Czy jest jasno napisane, kto jest dostawcą oprogramowania? Czy jest adres, telefon, inny sposób kontaktu z firmą?

2. Czego nie możesz robić w programie do webinarów? Np. organizować webinarów, które „stanowią niezamówione lub niedozwolone reklamy, materiały promocyjne, spam lub inne formy akwizycji”

3. Jakiej gwarancji na działanie swojego programu udziela dostawca oprogramowania?

4. Jakie wymagania techniczne musisz spełnić, aby program działał na Twoim sprzęcie.

5. W jaki sposób rozstać się z firmą? Czy można zawiesić konto? Czy płatność będzie automatycznie pobierana z konta?

6. W jakich sytuacjach dostawca nie dostarczy Ci usługi, czyli kiedy program do webinarów nie będzie działał?

Niektóre zapisy w takich regulaminach mogą „straszyć”. Przykładem jest taki zapis „(…) może wykonywać zaplanowane lub pilne konserwacje Serwisu (w tym, jeśli to konieczne czasowo zawiesić działanie Serwisu) w celu utrzymania lub modernizacji Serwisu bez wcześniejszego powiadomienia. Jednakże, w przypadku zaplanowanej konserwacji, która będzie trwała dłużej niż jeden dzień, (…) dołoży wszelkich starań, aby poinformować Użytkowników o tych planach co najmniej jeden dzień wcześniej. Zaplanowana przerwa techniczna będzie przeprowadzona w taki sposób, by zminimalizować niedogodności dla Użytkownika z tym związane.”

Organizując webinary dla klientów warto o tym otwarcie mówić, że jest niewielka szansa, ale jest, że program nie będzie działał.

7. W jaki sposób dostawca pomoże Ci, jeśli coś nie będzie działało? Czy jest informacja, jak skontaktować się z pomocą techniczną, czy wiadomo, czy Ci takowa przysługuje?

8. No i na koniec oczywiście (tu się znów będę powtarzać) sprawdź czy oprócz regulaminu jest dostępna polityka prywatności, w której jasno będzie napisane, jakie dane są zbierane i co się z nimi może stać. Czy mogą być przekazane innym firmom, czy będziesz otrzymywać dodatkowe informacje marketingowe i handlowe? Więcej informacji o danych osobowych.

[alert type=”info”]PAMIĘTAJ!

Wybierając standardową usługę w chmurze nie masz możliwości negocjacji warunków, dlatego warto je znać i wiedzieć, co ciebie może czekać.

Duże organizacje, które mają specjalne „życzenia” co do funkcjonowania programu, decydują się raczej na instalacje na własnych serwerach. To jednak koszty znaaaaacznie przekraczające standardowy abonament.

[/alert]

Call Now Button