fbpx

TimeQube został stworzony z myślą o spotkaniach, ale świetnie nadaje się również do webinariów, co sami zdążaliśmy już przetestować.

Każdy z nas, będąc na spotkaniach biznesowych, szkoleniach czy podczas webinariów odczuwa presję upływającego czasu. Zarówno uczestnicy spotkać, jak i mówcy są zestresowani ciągłym tykaniem, patrzeniem na zegarek lub telefon, oraz różnymi formami sygnałów, które rozpraszają uwagę.

Jak tego uniknąć? Z pomocą przychodzi małe kwadratowe urządzenie, które weźmiemy dziś na warsztat. Jak działa TimeQube? Gdzie można go kupić i za ile? I czy naprawdę jest timerem przyszłości?

Czym jest TimeQube? Kolorowa kostka to timer przyszłości?

Analogowe urządzenie TimeQube powstało we współpracy szkoleniowca i menedżera – Andrzeja Dobruckiego oraz Mikołaja Skubiny, a jego celem jest odmierzanie czasu w bardzo nietypowy sposób – poprzez pokazywanie kolorów: zielonego, pomarańczowego i czerwonego, doskonale nam znanych, chociażby z sygnalizacji świetlnych.

Przejrzysty interfejs, który uruchamiamy poprzez naciśnięcie jednego przycisku pozwala na szybkie i proste włączenie odmierzania czasu lub reset urządzenia.

Wyświetlane kolory świecą z dużą mocą, przez co można je zobaczyć nawet w bardzo słoneczny dzień, a bateria wytrzymuje do 12 godzin ciągłego świecenia. Trzeba dodać, że do ładowania kostki służy gniazdo USB typu C.

Co ciekawe, w tym przypadku mamy do czynienia z produktem w pełni analogowym bez aplikacji, co pozwala wyłączyć wszystkie urządzenia i skupić się jedynie na zajęciach. Projektantom przyświecała jedna myśl – pozbyć się w czasie prezentacji wszystkich odwracających uwagę urządzeń, w tym telefonów, a wciąż informować o czasie, który został do końca przemowy, spotkania czy właśnie webinarium. Trzeba przyznać, że TimeQube robi to perfekcyjnie i bezstresowo, co zdążyliśmy już przetestować.

Obejrzyj moją rozmowę z Andrzejem Dobruckim, twórcą TimeQube.


Jak działa TimeQube? Ustawiasz czas, widzisz zielony kolor i mówisz

Kostka poprzez zmienianie kolorów dociera do podświadomości mówcy i pozwala mu lepiej zarządzać swoim czasem. Włączasz urządzenie, ustawiasz czas i zaczynasz mówić, kiedy TimeQube zaświeci się na zielono.

Wybrane kolory nie są przypadkowe.

Zielony oznacza, że mamy jeszcze bardzo dużo wyznaczonego czasu, pomarańczowy oznacza jego połowę, natomiast czerwony informuje, że do końca zostało 10% czasu i pora na podsumowanie. Czas się kończy, kiedy czerwony kolor zaczyna migać. Kostka świeci też na biało, co mówi nam o pełnej baterii i gotowości urządzenia do pracy.

Kostkę można w prosty sposób dostosować do swoich potrzeb. Można ustawić ją na kilka wartości, z czego każda z nich została przemyślana przez twórców:

  • 2 minuty – to czas na szybką prezentację, która sprawdzi się szczególnie w biurach i modelu pracy Agile;
  • 5 minut – to wydłużony czas na prezentację, który świetnie sprawdzi się w szkołach i biurach podczas stand-upów, gdzie potrzebujemy krótkich wypowiedzi wszystkich osób bez zabierania czasu innym;
  • 15 minut – to czas, który służy temu, żeby przedyskutować 4 tematy w ciągu godziny;
  • 30 minut – to na przykład czas krótkiego spotkania biznesowego;
  • 45 minut – to czas warsztatów i zajęć szkoleniowych;
  • 60 minut – to czas dłuższego spotkania biznesowego lub prezentacji.

Jakość wykonania i wygląd – monofakturowa nowoczesność

TimeQube nie jest urządzeniem produkowanym masowo. Wiele elementów kostki wytwarzana jest w Polsce z elementów odlewanych i drukowanych w drukarce 3D . Wykorzystywanie w produkcji ręcznie składanej obudowy z polimetakrylanu metylu ciętego laserem oraz wysokiej jakości technologii druku 3D, daje poczucie solidności i elegancji. Widać jednak, że wciąż jest to produkt składany ręcznie. Twórcy podkreślają unikalny charakter, który można wręcz poczuć na własnej skórze.

Czy TimeQube jest dla Ciebie?

TimeQube to z pewnością ciekawe rozwiązanie, które pomoże lepiej zorganizować czas. Docenią to szczególnie trenerzy i mówcy. Kostka znajdzie też zastosowania podczas konferencji, wykładów, prezentacji i spotkań biznesowych. Nam pewno przyda się też podczas prowadzenia webinariów dla Was.

To interesujący, nowatorski i ciekawy produkt, którym powinieneś się zainteresować, jeśli często występujesz publicznie i masz problemy z koncentracją. TimeQube bezstresowo i dyskretnie pomoże kontrolować czas każdej przemowy czy spotkania.

Interesuje Cię zakup urządzenia? TimeQube można zamówić na stronie producenta: www.timeqube.com w cenie 99 euro. Kostka jest wysyłana do klienta ciągu 2 tygodni.

Call Now Button